Importowanie danych

Powrót do strony głównej
Importowanie danych z programu „Mała Księgowość Rzeczpospolitej”Do modułu „Oferty i zamówienia Rzeczpospolitej” można importować następujące dane z programu „Mała Księgowość Rzeczpospolitej”:

  • Dane firmy.
  • Dane kontrahentów.
  • Informacje o towarach i usługach wraz z cenami indywidualnymi dla poszczególnych kontrahentów.

Aby zaimportować dane należy wybrać z paska menu wybrać polecenie „Narzędzia/Importuj dane…”. Kreator importowania danych pomoże Ci zaimportować dane do programu.Co jeszcze powinienem wiedzieć i importowaniu danych?
Program automatycznie przy starcie importuje wszystkie dane dla obecnego roku. Nie musisz więc za każdym razem po uruchomieniu programu importować danych do programu.
Importować dane można w jednej chwili tylko z jednego roku księgowego.Aktualizacja dokumentu
Jeżeli zaistnieje potrzeba aktualizacji danych znajdujących się na dokumencie z aktualnymi danymi magazynowymi, można skorzystać z narzędzia „Aktualizuj dane z magazynem…”. Kreator odnajdzie różnice i zapyta, które z pozycji chcesz, aby zostały zaktualizowane. Dodatkowo kreator wykryje pozycje, które nie znajdują się na dokumencie i zaproponuje ich dodanie. Również i w tym przypadku można wybrać tylko te pozycje, które nas interesują.