Zapisywanie dokumentów jako stron WWW

Powrót do strony głównej
Eksportowanie do plików stron WWWModuł „Ofert i zamówienia Rzeczpospolitej” dostarcza narzędzia do tworzenia stron WWW na podstawie utworzonego w programie dokumentu.

Pliki o rozszerzeniu HTML, które zostaną utworzone przez program mogą zostać umieszczone w Internecie, bądź przesłane pocztą elektroniczną do kontrahentów.

Jeżeli chcesz zapisać dokument jako stronę WWW należy wybrać z menu polecenie „Plik/Zapisz dokument jako stronę sieci Web”.Wykorzystaj znaczniki HTML w dokumencie oferty bądź zamówieniaJeżeli zamierzamy eksportować dokument do pliku HTML, możemy wykorzystywać w wszystkich polach znaczniki języka HTML. Znaczniki te zostaną zapisane do eksportowanego dokumentu. W ten sposób będziemy mogli dowolnie sformatować eksportowany dokument dostosowując go w pełni do własnych wymagań. Korzystając z znaczników języka HTML możemy wytłuścić druk, powiększyć go, zmniejszyć, wstawić obraz itp. Wystarczy znać tylko podstawy języka HTML!Przykłady zastosowania znaczników języka HTML:<IMG src=”logo.jpg”> – przykład ten pozwala wstawić obraz „logo.jpg” znajdujący się w tym samym katalogu co eksportowany plik HTML.

<B>Tekst wytłuszczony</B> – przykład ten pozwala wydrukować tekst znajdujący się w środku znaczników jako wytłuszczony.

<I>Tekst pochylony</I> – przykład ten pozwala wydrukować tekst znajdujący się w środku znaczników jako pochylony (kursywa).

<FONT size=+2>Tekst powiększony</FONT> – przykład ten pozwala powiększyć czcionkę o dwa punkty.

<A href=”http://www.stronainternetowa.pl”>www.stronainternetowa.pl</A> – przykład ten pozwala umieścić na stronie łącze do strony internetowej www.stronainternetowa.pl. Wewnątrz znacznika (A) można umieścić dowolny inny znacznik także obraz.

<A href=”mailto:skrzynka@pocztowa.pl”>skrzynka@pocztowal.pl</A> – przykład ten pozwala umieścić na stronie adres pocztowy, po naciśnięciu którego otworzony zostanie program pocztowy i utworzony list zaadresowany na adres skrzynka@pocztowa.pl.Wybierz jeden z gotowych schematów ofertyJeżeli chcesz, aby twoja oferta bądź zamówienie wyglądało estetycznie i przyciągało uwagę możesz skorzystać z jednego z dołączonych schematów. Schematy pozwolą dostosować kolorystykę oraz wielkość czcionek dokumentu do własnych potrzeb. Wykorzystaj spokojne pastelowe kolory bądź agresywne barwy w zależności od własnych potrzeb!

Poniżej zamieszczamy próbkę schematów kolorystycznych dokumentów HTML, do których będą eksportowane dane z programu:


Pastelowy niebieski
Pastelowy pomarańczowy
Pastelowy zielony
Stalowy

Co zrobić jeżeli schematy zamieszczone w programie nie odpowiadają moim potrzebom?Jeżeli schematy zamieszczone przez nas nie odpowiadają twoim potrzebom, możesz dostosować schematy do własnych potrzeb. Wystarczy tylko dodać nowy schemat/styl w formacie CSS do katalogu „Rdzen/Oferty/Schematy”.

Czekamy także na najlepsze schematy stworzone przez Was! Możecie je wysyłać na adres biuro@jaslan.pl. Najciekawsze z nich dodamy do kolejnych uaktualnień programu.